Vi på RID MED DRIV

CAROLINE LINDELÖF

ORDFÖRANDE / VD

Caroline är VD och Ordförande i Aktiebolaget. Hon syns i stallet titt som tätt när hon är behjälplig i den dagliga driften av gården och verksamheten.


Mail: caroline@ridmeddriv.se

LINDA OLOFSSON

VERKSAMHETSCHEF

Linda är Verkstamhetschef på Morsta Gård. Hon är Stallchef och Ridcoach, och håller därför i dom flesta lektioner och läger, och har övergripande anvar för driften.


Mail: linda@ridmeddriv.se

LINN BRUNO

STYRELSEMEDLEM

Linn är utbildad sjuksköterska och sitter i DRIV ABs styrelse och äger Änglahästars Nattstjärna. Hon vikarierar även som instruktör och jobbar i stallet.


Mail: linn@ridmeddriv.se

ELINA OLOFFSON

STALLVÄRDINNA

Elina handleder de yngre eleverna och är behjälplig på ridläger och i den dagliga skötseln av hästarna.

Hon är även ordningsansvarig och säkerställer att ordningsregler följs.


Mail: Elina@ridmeddriv.se

MADELEN ANNAS

STALLVÄRDINNA

Madelen är 16 år och stallvärdinna på våra ridläger. Hon har Ridit för Linda och hjälpt till ni stallet sedan 2015 när hon var 11 år.



Mail: Madde@ridmeddriv.se

JIMMY STIGSJÖÖ

IT / ADMINISTRATION

Jimmy har hand om hemsida, Facebook och andra IT system. 

Han syns även till med andra generella sysslor ute på gården.



Mail: Jimmy@ridmeddriv.se